Rokytnice nad Jizerou a blízké okolí

Lokalita

Rokytnice nad Jizerou a blízké okolí

Klidné městečko Rokytnice nad Jizerou se během zimní sezóny mění na moderní lyžařské středisko s nejdelší sjezdovkou v ČR, s kompletní vybaveností i výbornou dopravní dostupností. Hlavní dominantou místa je okouzlující příroda Krkonošského národního parku a okolní vrchy jako Lysá hora, Kotel nebo Stráž.

Zimní sezóna

Zimní sezóna

Rokytnice patří mezi tři nejlepší lyžařská střediska v Česku a je nekorunovaným králem českého skialpinismu i výborným místem pro běžecké túry.

K dispozici je více než 20 kilometrů sjezdových tratí, 3 lanovky a více než 20 vleků. Doslovným vrcholem je pak lyžování právě z Lysé hory (1315 m. n. m.). Mimo sjezdové lyžování nabízí oblast i mnoho možností jak pro běžkaře na upravených trasách Krkonošské magistrály, tak i pro skialpinisty a vyznavače zimní turistiky. V létě láká Rokytnice své návštěvníky na turistické trasy, cyklostezky, biketrialový park, a další atrakce.  

Výlety

Výlety

Pro pěší turistiku jsou ideální celodenní výlety za místními turistickými poklady jako je pramen Bílého Labe, Labská bouda a Zlaté návrší, nebo bližší výlet na Dvoračky a Štumpovku. Dojít je ale možné až na Medvědín ke Špindlerově Mlýnu, nebo na druhou stranu, na Mumlavské vodopády v Harrachově. Přímo z Rokytnice je krásný výhled na komec Stráž se čtyřmi rozhlednami znázorňující strážce z rokytnického znaku.

K poznání lokálních řemesel (nejen pro děti) je ideální návštěva tradiční výroby perličkových vánočních ozdob Rautis v Poniklé, výroba dřevěných hraček Detoa Albrechtice, nebo exkurze ve sklárně Harrachov.