Letní a zimní aktivity

Přijeďte k nám na ranní manšestr nebo jen na dovolenou v přírodě a klidu s překrásným výhledem. Uvítáme Vás v našem novém Horském hotelu Lovčenka s domácí atmosférou.

V zimě si můžete užít úžasné lyžování ve Skiareálu Horní Domky jako jedni z prvních lyžařů, na sjezdovkách různých úrovní náročnosti. 150 m pod hotelem jsou dětské vleky s cvičným svahem. Na začátku lanové dráhy je půjčovna lyžařského vybavení a skiservis. Pro běžkaře (400 m od hotelu) probíhá Krkonošská magistrála, další možností jsou upravované běžecké trasy v okolí Dvoraček či vyjet lanovou dráhou na Lysou horu, čímž se octnete na hřebenech Krkonoš.

 

Během letního období jsou převažujícími aktivitami turistika a cykloturistika. V okolí je možné navštívit mnoho zajímavých lokalit jako například sklárny v Harrachově, pramen Labe, Sněžku, vodopády Huťský, Mumlavský, Labský nebo Pančavský. Za návštěvu stojí zámky Jilemnice, Horní Branná nebo Vrchlabí či muzea v Jilemnici a Vrchlabí, které jsou zaměřeny na Krkonoše a počátky lyžování. Koupání je možné v Jablonci nad Jizerou, Harrachově nebo Babylonu v Liberci (50 km). V Harrachově je k dispozici 9-ti jamkové golfové hřiště. Za návštěvu stojí horské boudy jako Dvoračky, Labská, Vosecká, Petrovka atd., které původně sloužily jako horské usedlosti na pasení dobytka a od 19 stol. postupně přecházely na poskytování služeb v turistickém ruchu. Nedaleko nástupu na lanovou dráhu je umístěn i lanový park Lenošek.V zimě si můžete užít ranní manšestr ve Skiareálu Horní Domky jako jedni z prvních lyžařů, na sjezdovkách různých úrovní náročnosti. 150 m pod hotelem jsou dětské vleky s cvičným svahem. Na začátku lanové dráhy je půjčovna lyžařského vybavení a skiservis. Pro běžkaře (400 m od hotelu) probíhá Krkonošská magistrála, další možností jsou upravované běžecké trasy v okolí Dvoraček či vyjet lanovou dráhou na Lysou horu, čímž se octnete na hřebenech Krkonoš.